Aktualności

Elżanowski & Partnerzy doradzali Lafarge Cement przy zawarciu dwóch umów PPA z KGAL

Lafarge Cement S.A. jako odbiorca zawarł z grupą KGAL dwie umowy PPA, czyli długoterminowe umowy sprzedaży energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. W procesie negocjowania umów PPA Lafarge Cement S.A. doradzali prawnicy z kancelarii Elżanowski & Partnerzy: Filip Elżanowski, Anna Kucińska oraz Zuzanna Stachurska.

Lafarge Cement S.A. należy do globalnej grupy Holcim – wiodącego na świecie producenta materiałów budowlanych. Lafarge jest obecny w Polsce od niemal 30 lat i posiada blisko 50 zakładów na terenie całego kraju. Lafarge Cement S.A. zajmuje się produkcją cementu, kruszyw i betonu, a prowadząc działalność produkcyjną realizuje politykę zrównoważonego rozwoju.

KGAL to niemiecka grupa kapitałowa zarządzająca inwestycjami i aktywami, głównie w obszarach nieruchomości, lotnictwa i OZE. KGAL inwestuje w odnawialne źródła energii od 2003 r. i obecnie posiada w Europie m.in. 60 farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 900 MW – część spośród nich jest zlokalizowana w Polsce.

W ramach zawartych umów PPA Lafarge Cement S.A. nabędzie energię elektryczną z dwóch farm wiatrowych należących do grupy KGAL. Łączny wolumen zielonej energii, jaki ma zostać dostarczony przez spółki należące do KGAL na rzecz Lafarge, wynosi około 230 GWh rocznie. Zawarcie kolejnej umowy typu PPA przybliża Lafarge do realizacji jednego z celów strategii zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce, jakim jest pozyskanie 100 % zielonej energii do 2030 r.

https://ceelegalmatters.com/poland/22931-dwf-and-elzanowski-partnerzy-advise-on-kgal-ppa-with-lafarge-cement-polska

Zapraszam do kontaktu
adw. Anna Kucińska-Bar
adw. Anna Kucińska-Bar
Partner
+48 22 525 02 37
anna.kucinska@elzanowski.pl
Zobacz również
Darmowa pomoc prawna dla obywateli Ukrainy